کارایی و کاربرد هود لامینار

راهنمای خرید تجهیزات آزمایشگاهی
راهنمای خرید تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد
خرداد 6, 1403
راهنمای خرید تجهیزات آزمایشگاهی
راهنمای خرید تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد
خرداد 6, 1403

کارایی و کاربرد هود لامینار

کاربرد هود لامینار

کاربرد هود لامینار این دستگاه آزمایشگاهی این است که از نمونه های داخل محفظه در برابر آلودگی های محیطی مانند گرد و غبار ذرات و میکروب ها محافظت می کند. این دستگاه برای کارهایی که نیاز به محیط استریل و خالص دارند مانند کشت سلولی ، تومور، میکروب شناسی و صنعت نانو مناسب است. هود لامینار دارای انواع کلاس های مختلفی که براساس جهت جریان هوا، تعداد فیلترها و سطح حفاظت تقسیم بندی می شوند.

هود لامینار عمودی برای استفاده از وسایل بزرگ و با حجم زیاد مناسب است و هوا را به صورت عمودی به سمت پایین دمیده و از درون فضای کار خارج می کند. هود لامینار افقی برای استفاده از نمونه های حساس به آلودگی مناسب است هوا را به صورت افقی به سمت کاربر دمیده و از جلو خارج می کند.

کاربرد هود لامینار

در واقع هود لامینار یکی از پرکاربردترین تجهیزات آزمایشگاهی است. کارایی و کاربرد هود لامینار این دستگاه که با ایجاد یک جریان هوای خطی و آرام در فضای کار از آلودگی نمونه ها و محافظت از کاربران و محیط آزمایشگاهی در برابر مواد خطرناک و سمی اطمینان را ایجاد می کند.

هود لامینار برای کارهایی که نیاز به محیط استریل و خالص دارند مناسب است. این کارها شامل آزمایش های بیولوژیک، سم شناسی ، صنعت نانو، الترونیک، پزشکی و دامپزشکی می باشد. هود لامینار با توجه به نوع و کلاس آن برای کار با نمونه های با خطر پایین تا بسیار بالا کاربرد دارد.

مزایای استفاده از هود لامینار

  • افزایش دقت و صحت آزمایش ها
  • جلوگیری از خطرات سلامتی و زیست محیطی
  • افزایش بهره وری و کارایی کاربر
  • کاهش هزینه های عملکرد و نگهداری
  • سادگی در نصب و تعمیرات و زیبایی ظاهری

هود لامینار

قیمت هود لامینار

قیمت هود لامینار به چند عامل بستگی دارد نوع و کلاس هود، اندازه و ظرفیت فضای کار، تعداد و نوع فیلتر، تجهیزات اضافی، برند و کیفیت ساخت، نرخ ارز و تخفیفات فروشنده است.

 

موارد استفاده از هود لامینار

این دستگاه در آزمایشگاه ها برای فرایندهای حساس به آلودگی مانند کشت بافت گیاهی استفاده می شوند.

در صنایع داروسازی تکنیک های آماده سازی دارو نیز در زیر هود انجام می شود. تا از محیطی عاری از ذرات در طول عملیات اطمینان حاصل شود.

هود لامینار را می توان برای تکنیک های آزمایشگاهی عمومی در بخش های میکروبیولوژیکی و نیز صنعتی استفاده کرد.

عملیات دستگاه های الکترونیکی حساس به ذرات در زیر هود انجام می شود.

هودلامینار SAFE3

جمع بندی

هود لامینار یک ایستگاه سرپوشیده است که برای ایجاد یک محیط کاری بدون آلودگی از طریق فیلترها برای جذب تمام ذرات وارد شده به آن محیط استفاده می شود. در این مطلب با کاربرد هود لامینار قابلیت ها و دیگر ویژگی های این دستگاه آشنا شدیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در مجموعه پارمیس طب در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *