مشخصات و ویژگی های یخچال آزمایشگاهی

نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
طریقه نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
می 21, 2023
دستگاه هود لامینار
دستگاه هود لامینار آزمایشگاهی
جولای 2, 2023
نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
طریقه نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
می 21, 2023
دستگاه هود لامینار
دستگاه هود لامینار آزمایشگاهی
جولای 2, 2023

مشخصات و ویژگی های یخچال آزمایشگاهی

یخچال آزمایشگاهی

یخچال آزمایشگاهی از جمله تجهیزات لازم و ضروری در هر آزمایشگاهی می باشد. از این وسیله برای خنک سازی نمونه ها و نگهداری آن ها در شرایط خاص دمایی استفاده می شود. در واقع این تجهیز شامل واحدهای برودتی هستند که برای نگهداری از پلاسما خون و سایر فرآورده های خونی و همچنین واکسن ها و سایر تجهیزات پزشکی یا دارویی می باشند. دقت نمایید که یخچال های آزمایشگاهی با یخچال های استاندارد که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت دارد چرا که باید کاملا بهداشتی و مطمئن باشد.

یخچال آزمایشگاهی برای اینکه خطر آلودگی باکتریایی را به حداق برساند باید دما را ثابت نگه دارد. برای رسیدن به مقدار بالایی از دقت یخچال و فریزر آزمایشگاهی نیاز به گردش هوا دارند. به همین خاطر این دستگاه ها یک فن سیرکولاسیون برای حفظ دمای یکنواخت در همه جای یخچال دارد.

 

ویژگی های یخچال آزمایشگاهی

جدار داخلی اکثر یخچال آزمایشگاهی از جنس استیل ساخته شده اند. چرا که این ماده در برابر تبادل دمایی عایق بسیار خوبی می باشد و مقاومت بالایی دارد و اینکه سطح داخلی صیقلی است که نظافت را راحت می نماید. معمولا یخچال آزمایشگاهی دارای طبقات متعدد با ابعاد گوناگون می باشد. ضمن اینکه طبقات دارای استحکام قابل قبولی می باشند تا مانع از واژگونی ظروف شوند. حتما می دانید که کنترل دما در تجهیزات امروزی به صورت دیجیتال انجام می شود. از دیگر ویژگی ها آن که دما با دقت نمایی بالا توسط سیرکولاسیون کنترل می شود که در نهایت سبب تثبیت دما در تمام نقاط یخچال می شود.

در زمان باز شدن درب یخچال ،فن دستگاه از مدار خارج می شود و سبب جلوگیری از دمیدن هوای سرد یخچال آزمایشگاهی به بیرون می شود.

مشخصات فنی دستگاه

  • سیستم بدون برفک و اتوماتیک
  • جنس بدنه داخلی و خارجی از استیل بدون زنگ
  • دارای آلارم برای باز ماندن درب و همچنین آلارم برای دما ماکزیمم و مینیوم
  • دارای  فن سیرکولیشن تا دمای یخچال در تمام نقاط یکسان باشد.
  • امکان جابه جایی طبقات برای داشتن فضای بیشتر
  • دارای ظرفیت 400 تا 1500 لیتر
  • رنج دمایی از 0 تا 10 درجه سانتی گراد

یخچال آزمایشگاهی

قیمت یخچال

قیمت یخچال آزمایشگاهی  به جنس بدنه ، نوع ترموستات ،قابلیت ها دستگاه و نوع نمایشگر بستگی دارد. برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی آن هم از برندهای معتبر دنیا کافی است با همکاران ما در مجموعه پارمیس طب در تماس باشید. تا شما عزیزان را راهنمایی نمایند که در نهایت بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

جمع بندی

در آزمایشگاه ها یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکته ها که باید در نظر گرفته شود نگهداری صحیح از نمونه ها می باشد. یخچال آزمایشگاهی این امکان را فراهم می آورد تا با دقت دمایی بالا نمونه های موجود را نگهداری کنید. به این صورت که در آزمایشگاه باید به طور دقیق دمای طبقات اندازه گیری شود. چرا که هر نمونه دمای خاصی را برای نگهداری نیاز دارد. با در اختیار داشتن این دستگاه از سالم ماندن نمونه ها می توانید مطمئن باشید و جای نگرانی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *