دستگاه تصفیه هوا ( ضد عفونی کننده محیط)

اتوکلاو اتوماتیک
اتوکلاو اتوماتیک، استریل کننده کاربردی
جولای 11, 2021
همزن آزمایشگاهی (شیکر) چیست؟
آگوست 15, 2021
اتوکلاو اتوماتیک
اتوکلاو اتوماتیک، استریل کننده کاربردی
جولای 11, 2021
همزن آزمایشگاهی (شیکر) چیست؟
آگوست 15, 2021

دستگاه تصفیه هوا ( ضد عفونی کننده محیط)

دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا با استفاده از نور و اشعه uv کار می کند به این شکل که این دستگاه با استفاده از اشعه های نور ماوراء بنفش ذرات و آلاینده های هوا را هدف قرار می دهد. اشعه uv با تابش به باکتری ها و پاتوژن ها پیوند های مولکولی آن ها را با استفاده از DNA می شکند و از بین می برد. برای از بین بردن باکتری ها و آلودگی های محیط وجود این دستگاه از الزامات تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.

دستگاه تصفیه هوا با اشعه UV

این دستگاه برای کشتن باکتری ها، ویروس ها، قارچ های انگلی و ذرات پوستی حیوانات خانگی بسیار مناسب هستند. اما برخلاف آن خیلی در مورد گرد و غبار و آلرژن ها مفید عمل نمی کند و یا مواد جامد در هوا را به خوبی از بین نمی برند. به خصوص این دستگاه برای افراد بیمار بسیار مفید است. زیرا عوامل بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری ها را به کلی از بین می برد. اغلب در مراکز بیمارستانی و استریل مانند آزمایشگاه، آشپرخانه و محل نگهداری غذا و مواد اولیه و … از دستگاه تصفیه هوا مجهز به اشعه UV استفاده می‌شود.

دستگاه تصفیه هوا

چرا از اشعه UV در این دستگاه استفاده می شود؟

اشعه UV یا فرابنقش (Ultraviolet) موجی است در گستره امواج الکترومغناطیسی با طول موجی در حدود 10 تا 400 نانومتر که کوتاه تر از نور مرئی و بلند تر از پرتو ایکس است. طول موج های کوتاه اشعه فرابنفش (طول موج بین 100-280 UV-C) می‌تواند باکتری‌ها و سایر ارگانیسم های کوچک را منهدم کند. از پرتو فرابنفش در دستگاه تصفیه هوا برای ضد عفونی آب، مواد خوراکی، تجهیزات پزشکی و لوازم صنعتی و همچنین برای ضدعفونی کردن سطوحی مانند اتاق های بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای ضد عفونی شدن با اشعه UV

 • طعم و بوی شیمیایی ایجاد نمی کند.
 • احتیاج به حمل و نقل و انبار مواد شیمیایی ندارد.
 • فراورده جانبی به وجود نمی آورد.
 • زمان تماس برای گندزدایی بسیار کوتاه می باشد.
 • تغییر PH و دما بر روی عملکرد آن تاثیری ندارد.

برتری ها

 • سرعت بالای ضد عفونی محیط
 • طول عمر طولانی دستگاه بدون نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری
 • قابلیت بالا در ضد عفونی کردن و از بین بردن طیف گسترده ای از میکروب ها و ویرووس ها
 • سازگار با محیط زیست و ضدعفونی کننده بدون مواد شیمیایی
 • ابعاد کوچک و اشغال فضای کم
 • کاهش هزینه های بیمارستانی برای ضد عفونی
 • کاهش ریسک وجود میکروب ها و ویروس ها نسبت به ضدعفونی دستی سطوح و اجسام

دستگاه تصفیه هوا

 

کاربردها

این دستگاه با اشعه فرا بنفش UV یک سیستم خالص سازی و ضد عفونی کننده پر کاربرد است که می تواند به طور موثر باکتری ها ویروس ها و کپک ها را غیر فعال می کند. از دستگاه تصفیه هوا می توان برای مکان های مختلفی استفاده کرد از جمله آن ها بیمارستان ها ،داروسازی، آزمایشگاه ها ،داروخانه ،مطب ها ، کلینیک ها و…. اشاره کرد.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

این محصول در مدل های متنوعی در بازار موجود می باشد که بر حسب نیاز شما مشتریان عزیز متغییر است و همچنین بر اساس قابلیت ها و آپشن ها که در دستگاه ها مختلف موجود است بر روی قیمت آن نیز تاثیر گذار می باشد. می توانید این محصول را با اطمینان خاطر از تجهیزات آزمایشگاهی پارمیس طب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *