ترازوی آنالیتیکال چه نوع ترازوی است؟

دستگاه کوره آزمایشگاهی
کوره آزمایشگاهی از تجهیزات مهم آزمایشگاه
مهر 11, 1400
دستگاه اکسیژن متر
مشخصات دستگاه اکسیژن متر
آبان 16, 1400
دستگاه کوره آزمایشگاهی
کوره آزمایشگاهی از تجهیزات مهم آزمایشگاه
مهر 11, 1400
دستگاه اکسیژن متر
مشخصات دستگاه اکسیژن متر
آبان 16, 1400

ترازوی آنالیتیکال چه نوع ترازوی است؟

ترازوی آنالیتیکال

ترازوی آنالیتیکال آزمایشگاهی برای وزن کردن نمونه ها در آزمایشگاه استفاده می شود. این ترازوها از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که به چند دسته تقسیم می شوند. یکی از این ترازوها نوع آنالیتیکال با دقت 0/00001 گرم در حالی که ترازوهای دقیق آزمایشگاهی با دقت 0/01 و 0/001 گرم و ترازوهای معمولی با دقت 0/1 و 1 گرم می باشد. در صورتی که در آنالیتیکال قابلیت شمارش ذرات نیز وجود دارد و ضمن اینکه این نوع ترازو محفظه دار می باشد. بکار گیری اتاقک شیشه ای به منظور عدم تاثیر عواملی نظیر الکتریسیته ساکن ، باد ، گرد و غبار و … از ویژگی های ترازوی آنالیتیکال بشمار می رود استفاده از این ترازو برای توزین های دقیق صورت می پذیرد.

مشخصات ترازوی آنالیتیکال

در بین انواع ترازوهای آزمایشگاهی این نوع از ترازو به خاطر دقت و وضوح بسیار مشهور است. از مشخصات آن، صفحات توزین مقیاس آزمایشگاه از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. ترازوهای آزمایشگاهی با گواهینامه کالیبراسیون ISO یا گواهی تایید موجود می باشند. بسیاری از انواع ترازو آزمایشگاهی آنالیتیکال واحدهای مختلفی مانند میلی گرم را نشان می دهند، گرم و کیلو گرم و اندازه کوچک قابلیت استفاده دارد. که همراه با وضوح بالا و دامنه توزیع گسترده از مزایای ترازوهای آزمایشگاهی است.

ترازوی آنالیتیکال

کاربردها

سیستم های عملکردی این نوع از ترازو به طور کامل منطبق با انواع کارکردهای آزمایشگاهی صنعتی و آموزشی می باشد. این سری از ترازوها هم با مکانیزم کالیبراسیون داخلی و هم به صورت کالیبراسیون خارجی عرضه می شوند. ترازوهای آزمایشگاهی آنالیتیکال می توانند در آزمایشگاه ها تولید ، کنترل کیفیت و … استفاده شوند. البته که ترازوهای آزمایشگاهی دارای کاربردهای دیگری مانند ساختن دستورالعمل ، شمارش قطعه ،درصد محاسبه و…. هستند.

ویژگی های ترازوی آنالیتیکال

  • کالیبراسیون خارجی
  • دارای بدنه با استحکام بالا
  • پانل توزین؛ دارای بالاترین کیفیت مکانیکی
  • مجهز به نمایشگر فلورسنت وکیوم شده با رزولوشن بالا
  • ساخته شده از جنس آلومینیوم مقاوم و صفحه کلید وکیوم شده مقاوم به مواد شیمیایی
  • با قابلیت تعمیر اقتصادی و آسان دستگاه
  • دارای استاندارد اروپا و استاندارد بین المللی

ترازوی آنالیتیکال

قیمت ترازوی آزمایشگاهی

دقت کنید تا در زمان خرید ترازو به نمایندگی ها معتبر مراجعه نمایید تا در دستگاه ایرادی وجود نداشته باشد. به علت نواسانات قیمت برای اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت و زمینه های دیگر ترازو آزمایشگاهی می توانید با مشاوران مجموعه پارمیس طب در تماس باشید.

پس از اتمام مراحل خرید ترازو و قرار گیری در مرحله ی استفاده از دستگاه ممکن است اختلالاتی در عملکرد توزین صورت پذیرد که شایع ترین آن توزین ناصحیح وزن و نوسانات وزنی می باشد. در این مورد توصیه می شود از دستکاری و تعمیر خودسرانه دستگاه خودداری نموده و در اسرع وقت به مرکزی که خریداری کرده اید مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *